PZP online

Výber PZP onlineDnešný príspevok je prospešný všetkým, ktorí hľadajú najlacnejšie PZP online na trhu. Ako dobre vieme, nie je vždy ľahké na takú ponuku natrafiť. Väčšinou si to žiada časové investovanie. To sa môže odraziť aj v niekoľkých dňoch. Preto by sme vám chceli predstaviť rýchlejšiu a finančne najnenáročnejšiu metódu, vďaka ktorej nájdete presne to, čo hľadáte. Najlacnejšie povinné zmluvné poistenie získate jedine online. A to práve vďaka porovnaniu ponúk. Za jeho vyskúšanie nič nedáte. Takže ak ste aj voči tomuto spôsobu skeptickí, bezplatné a nezáväzné porovnanie vás o nič nepripraví. Práve naopak, zobrazí vám všetky vaše možnosti. Preto skúste online ponuku pre auto na rýchly výpočet ceny.

PZP online versus žiadosť v kamennej pobočke

O tom, že online porovnanie povinného zmluvného poistenia vám prinesie tie najlepšie výsledky, vrátane nich aj najlacnejšie na trhu, svedčí viacero faktov. Začnime teda výhodami tohto spôsobu požiadania. Prvou neodmysliteľnou pozitívnou stránku je to, že vďaka nemu ušetríte až hodiny vášho času. Je to kvôli tomu, že už nemusíte chodiť po mnohých pobočkách a jednotlivé ponuky zisťovať osobne. Nezáväzný výpočet viete získať už aj z vášho domova a to bez toho, aby ste sa museli riadiť otváracími hodinami alebo pracovnými dňami.

Online porovnanie je pre najlacnejšie PZP najlepšie aj preto, že ušetríte snáď aj stovky eur. Vďaka jednému formuláru, ktorého vypísanie netrvá ani 15 minút sa vám na obrazovke do niekoľkých sekúnd zobrazia mnohé ponuky zabezpečenia vozidla. Samozrejme, všetky sú zobrazené s presnou výškou poistného a nehrozí, aby sa zmenila, ak oňho požiadate. Vďaka tomuto faktu presne uvidíte, že zdanlivo rovnaké ponuky sa môžu líšiť skutočne až v stovkách eur. Ak nepatríte k ľuďom, pre ktorých je 300 eur zanedbateľná čiastka, nezabudnite, že tú najlepšiu ponuku získate len cez internet.

Z osobnej skúsenosti sa mi najviac osvedčilo najlacnejšie poistenie vozidla cez PZP online. Ponúkajú nie len bezkonkurečné ceny, ale aj samotný postup pri vypĺňaní porovnania sa odlišuje od ostatných poskytovateľov. Stačí si vyhradiť pár minút a ľavou-zadnou zvládnete celý proces, vrátane platby.

Z porovnania povinného zmluvného poistenia priamo požiadate

Výhodou nezáväzného a bezplatného porovnania pre zistenie toho najlepšieho PZP online je to, že z neho môžete priamo aj o niektorú ponuku požiadať. Klikom na ňu sa vám zobrazí formulár na zadanie vašej domácej a mailovej adresy. Na mail vám bude spätne odoslaný návrh a podmienky zmluvy, údaje na zaplatenie poistného a dočasná biela karta. Vďaka nej môžete vaše vozidlo používať hneď ako si ho vytlačíte. S platbou poistného však netreba otáľať, pretože dočasná biela karta platí len 30 dní. Po zaplatení vám poisťovňa odošle originál bielu a zelenú kartu.

Prečo je poistenie auta zákonom nariadené a čo chráni?

PolicajtPovinné zmluvné poistenie auta je zákonom nariadené a nezáleží na tom, či je najlacnejšie, najdrahšie, najvýhodnejšie alebo najlepšie. Každé z nich totiž chráni vaše právo na pomoc v prípade vzniku dopravnej nehody alebo škodovej udalosti, ktorú spôsobíte iným. Pomoc je hlavne finančného charakteru, kedy vaša poisťovňa môže preplatiť všetky škody, ktoré ste vaším pričinením spôsobili. To, že môže ísť o skutočne vysoké čiastky dokazuje aj výška poistného krytia môže dosiahnuť až milióny eur. A to jednotlivým poisťovniam nariaďuje štát, aj v prípade ak ide PZP online.

Konkrétne aj to najlacnejšie poistenie auta vie pokryť vami spôsobené škody na zdraví až do 5 miliónov eur a na majetku až do 1 milióna eur. Jednotlivé poisťovne si ich môžu upravovať ako chcú, nemôžu však klesnúť pod zákonom stanovenú hodnotu.

Aby sme si to úplne spresnili. V prípade PZP online máte na výber rôzne ponuky, ale v základe nekryje vami spôsobené škody na vašom vozidle žiadne z nich. Na trhu sú však ponuky, ktoré svojim klientom ponúkajú špeciálne krytie, ktoré už kryje aj ich vlastné škody. Ide o poisťovne:

  • Generali,
  • Komunálna poisťovňa 
  • Kooperativa.

V posledných dvoch máte v balíčku zákonného poistenia obsiahnutý aj úraz vodiča, posádky prípadne poškodenie batožiny. V Generali si svoje poistné riziko, ktoré je ináč súčasťou havarijného zabezpečenia, vybrať sami. Či si už zvolíte stret so zverou, výtlk, sklá na vozidle, živel či akékoľvek iné riziko, máte ho už v cene. Môže sa zdať, že takéto povinné zmluvné poistenie nebude práve to najlacnejšie, no opak je pravdou. Mnohokrát sú najjednoduchšie možnosti zaradené medzi tými najdrahšími. Ponuky týchto troch poisťovní sú nielen lákavé, ale finančne aj veľmi výhodné.

Aké vozidlá spadajú pod povinnosť uzatvoriť PZP online?

PozorPovinnosť uzatvoriť povinné zmluvné poistenie majú všetky motorové aj nemotorové vozidlá, ktoré na svoju prevádzku potrebujú technický preukaz. Pričom podmienkou nie je, že musia mať EČV alebo sa nachádzať len na cestných komunikáciách. Tieto fakty sa aplikujú špeciálne na vysokozdvižné vozíky, pracovné a poľnohospodárske stroje atď. Presné znenie sa dočítate priamo v zákone.

Čo ak si ho nezabezpečíte?

Za nerešpektovanie tohto zabezpečenia hrozia každému majiteľovi vysoké pokuty. Na Slovensku si za neplatné PZP zaplatíte aj stovky eur. Tisíce by to bolo buď v zahraničí, ak sa nepreukážete zelenou kartou alebo ak dá niekto podnet na Obvodný úrad. Ten vás môže pokutovať aj 3 roky po tom, čo ste udalosť spôsobili a hodnota pokuty by činila až 3 330 eur. Horšie by bolo, ak bez zabezpečenia spôsobíte dopravnú nehodu, kedy by ste všetky spôsobené škody museli platiť z vlastného vrecka. Milióny na rozhadzovanie asi nemáte.

To, kde získate to najlepšie PZP online ste sa už dozvedeli, no ak potrebujete ešte nejaké iné všeobecné informácie o tomto produkte, skúste sa obrátiť na tento článok o poistení vozidla.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *