Rýchle poistenie vozidla

Poistené červené vozidloViete, ako si môžete skutočne rýchlo poistiť vaše vozidlo? Ak predpokladáte, že osobne v pobočke spoločnosti to asi nebude, tak máte pravdu. Rýchle a najlacnejšie poistenie vám zabezpečí PZP online, ktoré vám bezplatne a nezáväzne urobí porovnanie vašich možností. Najlepšie je internetové porovnanie poisťovní, ktorý toto všetko ponúka. Okrem toho celý tento proces prebehne skutočne bleskovo. Približne do 15 minút, pretože na výpočet vašich ponúk je potrebné vyplniť jeden formulár. Všetky ponuky by ste osobne zisťovali aj niekoľko hodín, nehovoriac o tom, že by boli rozložené do viacerých dní. Predstavme si teda povinné zmluvné poistenie vozidla bližšie, rovnako aj jeho získanie.

Vyskúšajte to online

Ak skutočne nemáte čas na vybavovačky rôzneho druhu, technologický pokrok s názvom internet, vám ho vie maximálne ušetriť. To isté platí aj pre poistenie na rôzne vozidla. Vďaka jednému formuláru ušetríte až hodiny času. Porovnanie si môžete urobiť o hociktorej hodine a v hocktorý deň, či už je pracovný deň, víkend alebo sviatok. To isté sa týka aj vybavenia žiadosti o niektorú konkrétnu ponuku z prieskumu ponúk. Čo teda treba vypísať?

Do formulára na hore uvedenej stránke treba vypísať technické parametre daného dopravného prostriedku, ktorý chcete poistiť. Okrem toho je na výpočet o poistenie vozidla potrebné zadať aj údaje o jeho majiteľovi. Nepôjde však o nič osobné. Ide o položky, ktoré by mohli výslednú cenu poistného znížiť. Napr. či má deti do 15 rokov, ako dlho jazdí bez nehody atď. Po vypísaní formulár odošlete. Do niekoľkých sekúnd máte k dispozícii ponuky z viacerých poisťovní.

Vďaka porovnaniu poistenia vozidla môžete ušetriť až stovky eur. Jednotlivé ceny poistného sa totiž môžu líšiť a aj sa v takejto miere. Pokiaľ na to máte, porovnanie nepotrebujete. Z prieskumov však vieme, že na Slovensku je hlavným kritériom pri výbere produktu jeho cena.

Porovnanie a rýchle požiadanie

AutoInternetový prieskum neslúži len na porovnanie ponúk. Je síce nezáväzný a bezplatný, ale priamo z neho si môžete o niektorú ponuku aj požiadať. Jediným klikom na ňu sa vám otvorí žiadosť, do ktorej treba vpísať vašu domácu a mailovú adresu. Spätne vám na mail príde návrh a podmienky zmluvy, údaje na zaplatenie poistného a dočasná biela karta. Pokiaľ vám už poistene vozidla skončilo, takto si ho rýchle aktualizujete. Vytlačením tejto kartičky môžete daný prostriedok používať bez toho, aby vám polícia pri náhodnej kontrole niečo vyčítala. Nezabudnite však včas zaplatiť poistné. Ináč vám hrozia vysoké pokuty. Po zaplatení poistného vám poisťovňa automaticky zašle aj bielu aj zelenú kartu.

Bez platného poistenia vozidla rýchle zaplatíte

Keďže je povinné zmluvné poisteniea vozidla zákonom stanovená povinnosť, je normálne očakávať, že ak ho nemáte, tak si zaplatíte. Pokutovať vás nemusia len náhodné policajné hliadky, ale aj Obvodný úrad. Policajti pri cestách od vás môžu za  neplatnú bielu kartu vypýtať až 300 eur. No Obvodný úrad až 3 330 eur a to aj po 3 rokoch odvtedy, čo ste reálne jazdili bez tohto zabezpečenia. Za hranicami je potrebná zelená karta. Bez nej by ste si mohli zaplatiť až tisíce eur, no napr. vo Veľkej Británii by vám mohli zobrať celý prostriedok.

Ako to celé funguje?

Ako to je možné?Poistenie vozidla funguje tak ako to, o ktoré by ste požiadali pomalšou cestou. To znamená, že chráni vaše pochybenie, keby ste spôsobili buď škodovú udalosť alebo dopravnú nehodu. Za normálnych okolností by ste všetky vami spôsobené škody museli platiť z vlastného vrecka. Vďaka tomuto zabezpečeniu však v tomto ohľade finančnú zodpovednosť preberá na seba poisťovňa. Tá musí byť schopná poškodených odškodniť až v miliónoch eur, pretože jej to stanovuje zákon.

Zákon hovorí, že ak majiteľ poistenia vozidla s ním spôsobí poistnú udalosť, poisťovňa musí vedieť poškodených odškodniť až do 5 miliónov eur na zdraví a do 1 milióna eur na majetku. Toto je základ, ktorý musí rešpektovať každá poisťovňa. Pokiaľ by ste zvažovali vyššie poistné krytie, nájdete aj také poisťovne, ktoré ich za príplatok navýšia.

Z vyššie uvedeného teda vyplýva,  že poistenie vozidiel chráni tých, ktorých poškodíte a vás pred finančnou ujmou. Fyzické škody vám však poisťovňa z toho produktu nepreplatí. Výnimkou sú spoločnosti Komunálna poisťovňa, Kooperativa a Generali, ktoré už v rámci základného balíčka kryjú aj škody, ktoré by ste mohli spôsobiť sebe. Môže ísť o úraz vodiča, posádky, poškodenie batožiny, sklá, stret so zverou, výtlk atď. A to všetko za veľmi primerané ceny, ktoré sú v súčasnosti najvýhodnejšie a v mnohých prípadoch aj najlacnejšie. To, že si ich jednotliví zákazníci obľubujú dokazuje aj prudký nárast poistných zmlúv u týchto spoločností.

Čo poistiť?

Pokiaľ máte dilemu, na aké prostriedky sa vlastne poistenie vozidiel vzťahuje, poradíme vám. Poistiť si dajte všetky prostriedky, či už motorové alebo nemotorové, ktoré na svoju prevádzku potrebujú technický preukaz. Takisto také, ktoré by mohli spôsobiť poškodenie či už na majetku alebo na zdraví. Nie je podmienkou, že stroj sa musí vyskytovať len na cestách a takisto nemusí mať EČV. Je to prípad napr. rôznych pracovných a poľnohospodárskych strojov, vysokozdvižných vozíkov, historických vozidiel atď. Preto, ak si nie ste istý, opýtajte sa buď na vašom príslušnom policajnom inšpektoráte alebo si nájdite zákon o zákonnom poistení vozidla.

Vďaka článku už viete, ako si zabezpečiť lacné a rýchle poistenie vozidla, o čom vám viac prezradí aj tento príspevok.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *